wyświetl jako
 • Pejzaż smogowy - wystawa malarstwa w Instytucie Cervantesa

  W dniach 15-26 października zapraszamy do galerii Instytutu Cervantesa w Krakowie, gdzie w ramach wydarzeń New Earth International Film Festival pokazywać będziemy wystawę "Pejzaż smogowy". Do zaprezentowania prac zostali zaproszeni artyści z Polski i zagranicy: Ronda Bautista López, Krzysztof Kiwerski, Andrzej Lichota, José Vicente Losada Martín, Jacek Sroka oraz Mercedes de la Zarza,

 • Warsztaty Zero Waste w programie NEIFF 2018

  Razem z Zero Waste przygotowujemy warsztaty, które znajdą się w programie NEIFF 2018. Polskie Stowarzyszenie Zero Waste działa na rzecz zmiany świadomości społecznej dotyczącej zasobów, zapobiegając powstawaniu odpadów u źródła, promując bezodpadowy styl życia oraz zmianę wzorców produkcji i konsumpcji w kierunku gospodarki o obiegu zamkniętym. Swoją misję realizuje poprzez wyposażanie w wiedzę i narzędzia wspierające działania obywateli, instytucji i przedsiębiorstw oraz reprezentując społeczności zaangażowane w działanie na rzecz środowiska. 

 • https://bo.malopolska.pl/index.php/glosowanie

  Zagłosuj na NEIFF - w Budżecie Obywatelskim Województwa Małopolskiego

  Budżet Obywatelski Województwa Małopolskiego wspiera ciekawe projekty. Kolejna edycja New Earth International Film Festival została zakwalifikowana do kolejnego etapu, w którym projekty poddane są pod głosowanie mieszkańców. 

   

 • Klątwa obfitości - w reż. Ewy Ewart na gali otwarcia NEIFF 2018

  Pokaz specjalny najnowszego pełnometrażowego filmu dokumentalnego Ewy Ewart otworzy pierwszą edycję New Earth International Film Festival. Projekcja planowana jest na galę otwarcia, która odbędzie się 15.10.2018 w Krakowie w kinie KIJÓW.CENTRUM. "Klątwa obfitości" po raz pierwszy odsłania kulisy i dramat nieudanej inicjatywy Narodowego Parku Yasuni, z jej daleko idącymi globalnymi i regionalnymi konsekwencjami. Ujawnia walkę Ekwadoru o pogodzenie ekologicznych ambicji z trudnymi realiami gospodarczymi oraz znaczącymi interesami naftowymi...

 • Sounds of New Earth - przez serce do umysłu

  Główne wydarzenie muzyczne pierwszej edycji New Earth International Film Festival to koncert, który już na etapie organizacji budzi wiele pozytywnej energii. Bo Sounds of New Earth to przede wszystkim energia, a co za tym idzie emocje, po przez które chcemy dotrzeć do świadomości współczesnego widza i słuchacza. Jak ciężko wyobrazić sobie dobry film bez muzyki, tak i muzykę bez wybitnych artystów, którzy tę muzykę tworzą i niemal hipnotyzują publiczność w trakcie koncertów. Dlatego do projektu zaprosiliśmy artystów, którzy w tym zakresie mają wiele do zaoferowania. Motion Trio w składzie Janusz Wojtarowicz, Paweł Baranek, Marcin Gałażyn  oraz Szymona Nidzworskiego, Zbigniewa Paletę i Tomasa Sancheza. Muzycy wspólnie na scenie Starej Zajezdni Kraków by Desilva zagrają koncert 16 października 2018 r. o godz. 20.00.

 • Lokalizacje wydarzeń NEIFF 2018

  Zobaczcie gdzie odbywać się będzie pierwsza edycja NEIFF. Na mapie przedstawiamy 21 lokalizacji, w których od 15 do 21 października  zorganizowaliśmy wydarzenia festiwalowe.

 • Zostań Wolontariuszem NEIFF 2018 - ruszył nabór

  Chcesz w ciekawy sposób spędzić pierwsze tygodnie października? Podejrzeć „od kuchni”, jak wygląda organizacja międzynarodowego festiwalu filmowego? Zdobyć cenne doświadczenie i być częścią nowego Festiwalu, który ma szansę na stałe wpisać się w kalendarz wydarzeń kulturalnych? Dobrze się składa, bo właśnie otwieramy nabór na wolontariuszki i wolontariuszy pierwszej edycji New Earth International Film Festival!

 • Steven Taylor - gościem NEIFF 2018

  Jednym z wielu wykładowców zaproszonych na pierwszą edycję NEIFF będzie Steven Taylor.

  Wykładowca psychologii na Uniwersytecie Leeds Beckett jest autorem kilku bestsellerowych książek o psychologii i duchowości: "Waking From Sleep", "The Fall", "Out of the Darkness", "Back to Sanity" i "The Calm Center". Jego książki zostały opublikowane w 19 językach, a jego artykuły i eseje opublikowano w ponad 40 czasopismach naukowych, czasopismach i gazetach, w tym w: Filozofia teraz, Psycholog, Tikkun, The Daily Express, Journal of Humanistic Psychology i innych. Regularnie bierze udział w debatach. W trakcie festiwalu odbędzie się wykład połączony z promocją książki "Upadek" wydanej przez wydawnictwo "Biblioteka Nowej Ziemi".

 • REO partnerem projektu NEIFF

  REO: ENERGIA/KLIMAT/REWOLUCJA  jest oficjalnym partnerem projektu New Earth International Film Festival. Na mocy podpisanego porozumienia obie marki, w ramach całorocznej współpracy, podejmą wspólne działania związane z budowaniem świadomości i rozpowszechnianiem wiedzy na temat zagadnień związanych z ochroną środowiska.