Warsztaty Zero Waste w programie NEIFF 2018

Razem z Zero Waste przygotowujemy warsztaty, które znajdą się w programie NEIFF 2018. 

Polskie Stowarzyszenie Zero Waste działa na rzecz zmiany świadomości społecznej dotyczącej zasobów, zapobiegając powstawaniu odpadów u źródła, promując bezodpadowy styl życia oraz zmianę wzorców produkcji i konsumpcji w kierunku gospodarki o obiegu zamkniętym. Swoją misję realizuje poprzez wyposażanie w wiedzę i narzędzia wspierające działania obywateli, instytucji i przedsiębiorstw oraz reprezentując społeczności zaangażowane w działanie na rzecz środowiska. 

Do ich flagowych działań należą między innymi akcja #zwłasnymkubkiem, w której razem z inicjatywą Oddam Odpady zachęcają do korzystania z własnych naczyń przy zakupie napoju na wynos. Kolejne akcje to „Torby Bumerangi” oraz Mobilny Givebox - czyli stacje wymiany wielorazowych toreb oraz niepotrzebnych przedmiotów, które każdy może założyć, kawiarenka naprawcza, jak i najnowsza akcja Hellowielo - promująca pieluchy wielorazowe. Dzięki stowarzyszeniu i jego partnerom, w wielu miastach Polski odbywają się cykliczne lokalne spotkania zero waste. PSZW obejmuje patronaty medialne nad książkami o tematyce zero waste, bierze udział w piknikach rodzinnych i konferencjach branżowych, targach, festiwalach muzycznych, gdzie wygłasza prelekcje i prowadzi warsztaty. W maju 2018 roku ukazał się spot promujący życie zero waste, który dotarł do setek tysięcy odbiorców i został przetłumaczony na 3 europejskie języki.
Polskie Stowarzyszenie Zero Waste to kilkanaście zaangażowanych osób, jak i wielu wolontariuszy, którzy codziennie swą pozytywną energią starają się zarażać Polaków miłością do ekologii i bezodpadowego życia. Jak mówią o sobie: ,,Jesteśmy nieidealni, ale pełni zapału''. 
 
 

Więcej o Polskim Stowarzyszeniu Zero Waste:

 
dodaj komentarz